735 021 655 info@nikol-tattoo.cz

Následná péče

Tetování

Čerstvé tetování, zabalené do folie po 2-4 hodinách vybalíme a omyjeme vlažnou vodou a mýdlem (ideální je mýdlo s dezinfekční přísadou- Detol, Protex). Jemně osušíme a necháme volně větrat. Mazat začínáme po 24. hodinách od aplikace. Mažeme 2x-3x denně slabou vrstvou. Vhodný je Bepanthen plus. Tetování 2x denně omýváme vlažnou vodou a mýdlem, poté mažeme. Pokud se zdá, že tetování po namazání načíná mokvat, omyjeme ho a necháme bez namazání. Pokud je tetování příliš opuchlé, zarudlé a okolí oteklé, můžeme ho zaledovat, ovšem tak, aby se k němu nedostala voda, tedy přes folii. S tetováním se první měsíc po aplikaci nekoupeme, pouze sprchujeme a nechodíme na sluníčko. Pokud je to nevyhnutelné, koupíme si krém s ochranným faktorem SPF30-50 a tetování namažeme silnou vrstvou (do běla). Při hojení neloupeme stroupky, došlo by k zatržení a poškození tetování! Po zahojení může být místo přesušené, můžeme tedy libovolně mazat tělovým krémem.


Piercing

Místo vpichu ošetřujeme 3x denně. Pomocí vatové tyčinky namočené v lihovém extraktu (např. Skinsept) ošetříme okolí a omyjeme náušnici, kterou nevyndáváme, poté namažeme slabou vrstvou (vhodný je Framykoin nebo Bepanthen plus). Náušnici průběžně protáčíme, aby při hojení nedošlo k přischnutí stroupku k náušnici


Permanentní make-up

Obočí

první den po aplikaci před spaním jemně omyjeme vatovým tamponem namočeným v Jarischově roztoku (pořídíte v lékárně). Dále 3x denně, po dobu 9.dní jemně omýváme 3x denně Jarischem a následně mažeme slabou vrstvou Bepanthenu plus. Na obočí nedáváme make-up ani pudr, necháme ho volně dýchat. Při odlupování stroupků, stroupky neloupáme, došlo by k zatržení a následnému vypadnutí barvy! Výsledný odstín je po vyloupání a zahojení vždy o 40-50% světlejší než čerstvě po aplikaci.


Linky

nemažeme, necháme je volně, bez jakéhokoliv make-upu a řasenky, až do vyloupání, což trvá cca 7dní.Oční víčka jsou nejjemnější částí těla, proto je zde velké riziko vypadnutí barvy. Po měsíci je proto doporučená retuš. Nechodíme na sluníčko. Po vyloupání se můžeme líčit obvyklým způsobem.


Rty

3x denně otíráme Jarischových roztokem a mažeme Bepanthenem plus. Není vhodné je malovat a vystavovat sluníčku. Sluníčko by mohlo zcela změnit odstín barvy. Po cca 7mi dnech se rty vyloupou, po měsíci je doporučená retuš. Výsledný odstín je po vyloupání a zahojení vždy o 40-50% světlejší.